NawWbielanieZebow.com.pl

Ranking Skutecznych Produktów do Wybielania Zębów

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Białe zęby bez wychodzenia z domu

Ludzie od dawna chcieli mieć białe zęby. Niestety, nie każdy mógł poszczycić się śnieżnobiałym uśmiechem. Historia zna szereg metod, którymi poprawiano kolor swojego uzębienia, wiele z nich było naprawdę ciekawych, a wiele z nich odstraszało najodważniejszych. Zdarzało się, że podczas przeprowadzania zabiegu, zostało starte szkliwo zęba, a jego kolor pozostał bez zmian. Dzisiaj bez wychodzenia z domu możemy pokusić się o posiadanie białych zębów. Na rynku bowiem znajduje się wiele produktów, które na pewno nam pomogą w osiągnięciu wymarzonego celu.

Oczywiście dużo prościej byłoby przeprowadzić wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym, ale jest również kilka sposobów, dzięki którym uzyskasz śnieżnobiały uśmiech w domu. Samo wybielanie jest procesem niezwykle złożonym, dlatego zanim zabierzemy się do samodzielnego wykonywania jakichkolwiek zabiegów, powinniśmy skonsultować się ze stomatologiem. Sprawdzi on stan naszego uzębienia i oceni, czy można je poddać wybielaniu. Jeżeli mamy jakieś ubytki, przed przystąpieniem do wybielania, powinny one zostać wypełnione. Powinniśmy mieć również zdrowe dziąsła. Dobrze jest również, jeżeli z naszych zębów zostanie najpierw usunięta płytka kamienia nazębnego.

Tak zabezpieczone i przygotowane zęby można poddać zabiegowi wybielania Najprostszą, a zarazem najbardziej znaną metodą domowego wybielania zębów, jest szczotkowanie ich sodą oczyszczoną. Roztwór z sody może służyć zarówno do bezpośredniego szczotkowania nim zębów, jak również do płukania nim jamy ustnej. Dzięki swojemu zasadowemu odczynowi, soda posiada właściwości bakteriobójcze i hamuje namnażanie bakterii wywołujących próchnicę i choroby jamy ustnej. Niestety soda ma również właściwości żrące, więc ściera szkliwo. Na szczęście soda dodawana jest również w bezpiecznej ilości do past przeznaczonych do wybielania zębów. Jest to zatem bezpieczna alternatywa, dla sympatyków tego sposobu wybielania.

Kolejnym ze sposobów wybielających jest używanie soli kuchennej. Robi się to podobnie, jak w przypadku sody – można nią myć lub płukać zęby. Niestety, sól oprócz swoich właściwości zdrowotnych (zawiera dużo jodu, pomocnego w leczeniu chorób tarczycy), może również uszkodzić szkliwo zębów i narazić nas na silny ból.

Inną metodą stosowaną również w profilaktyce i wybielaniu zębów jest metoda nakładkowa. W tym przypadku jednak należy skorzystać z pomocy stomatologa. On bowiem przygotowuje dla pacjenta specjalną nakładkę na zęby, która potem można bezpiecznie stosować w domu. Aparat w postaci nakładki jest wykonywany dla konkretnego pacjenta. Pacjent zostaje również wyposażony przez stomatologa w specjalny preparat wybielający, który powinien umieścić w nakładce. Następnie zakłada na zęby nakładkę wypełnioną preparatem na całą noc. Niskie stężenie substancji wybielającej w preparacie nie gwarantuje śnieżnobiałego uśmiechu od razu, dlatego należy zabieg powtarzać co noc przez około 8-10 dni.

Dobrym sposobem jest również zakup uniwersalnych zestawów do wybielania, znajdujących się na półkach sklepowych. Takie zestawy składają się z uniwersalnej płytki, która przygotowana jest w oparciu o uśrednioną szerokość jamy ustnej dorosłego człowieka. czasami zdarza się jednak, że uniwersalną szyna źle przylega do powierzchni zębów i efekt wybielania jest nierównomierny. Dlatego czasami warto zainwestować w coś oryginalnego i cieszyć się z uzyskanego efektu. Oczywiście pacjent, który zdecyduje się na specjalnie przygotowaną szynę dentystyczną musi znajdować się pod stałą kontrolą gabinetu dentystycznego, by lekarz mógł monitorować stan wybielenia zębów.

Ale oprócz zaprezentowanych metod, można skorzystać z gotowych do wykorzystania w procesie wybielania zębów, produktów wspomagających.

Są to między innymi: Paski wybielające - zabieg polecany szczególnie tym, którzy nie mają zbyt intensywnych przebarwień. Zabieg polega na przyklejeniu pasków z preparatem wybielającym na około 30 min do płytki nazębnej. Kuracja traw średnio dwa tygodnie. Gumy do żucia - najprostszy i najbardziej niezauważalny sposób wybielania zębów. Gumy posiadają w swoim składzie substancje wybielające, ale również ścierające płytkę nazębną. Jednak wybielanie zębów za pomocą gumy ma również wady. Nadmierne żucie gumy niekorzystnie wpływa na stan naszych stawów i układu mięśniowo-zębowego. Nawyk ciągłego żucia, może w rezultacie doprowadzić do szczękościsku i kłopotów ze zgrzytaniem. Pasty do zębów – wspomagają raczej proces wybielania i chronią przed przebarwieniami. Same jednak nie dają zbyt wielkiego efektu wybielającego, a przynajmniej trzeba na niego długo czekać. Żele wybielające – mają podobne właściwości jak paski wybielające. Nakłada się je jednak pędzelkiem na zęby. Minusem jest szybkie ich „zjadanie”.

Jeżeli marzymy o śnieżnobiałym uśmiechu i niestety nie udaje się nam go uzyskać za pomocą domowych metod, zawsze zostają te bardziej inwazyjne, ale również znacznie skuteczniejsze. Niestety, również znacznie droższe.

Zobacz ranking najlepszych Śródków do wybielania zębów