NawWbielanieZebow.com.pl

Ranking Skutecznych Produktów do Wybielania Zębów

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Rodzaje stomatologii estetycznej

W dzisiejszych czasach, stomatologia nie skupia się tylko i wyłącznie na zagwarantowaniu nam zdrowych i silnych zębów oraz dziąseł, ale przywiązuje wiele uwagi także do ich wyglądu. Coraz częściej zależy nam na tym, aby nasze zęby były idealnie białe, równe, symetryczne i gwarantowały nam atrakcyjny i piękny uśmiech. Doprowadziło to ostatecznie do powstania cały czas młodej, jednak dynamicznie rozwijającej się gałęzi dentystyki, a mianowicie stomatologii estetycznej, która największy nacisk kładzie na profilaktykę, działania zapobiegawcze i rekonstrukcyjne, a także korektę defektów, niekorzystnie wpływających na stan i ogólną prezencję naszych zębów. W przeciągu ostatnich kilku lat wyodrębniło się kilka podstawowych rodzajów dentystyki estetycznej i głównych zabiegów – te najbardziej popularne chcielibyśmy pokrótce przybliżyć oraz opisać.

Wybielanie zębów

Jednym z najpowszechniejszych zabiegów wykonywanych w ramach stomatologii estetycznej będzie wybielanie zębów. Możliwości jest tutaj naprawdę wiele i każdy pacjent do wyboru ma oprócz standardowych past, żelów oraz pasków wybielających, szereg zabiegów dentystycznych oraz stricte kosmetycznych, pozwalających rozjaśnić zęby nawet o kilka tonów. We współczesnej dentystyce najpopularniejsze, przynoszące bowiem najlepsze efekty i najbezpieczniejsze, jest wybielanie laserowe, które już po kilku zabiegach gwarantuje naprawdę zadowalające rezultaty.

Laserowe wybielanie zębów jest niestety dosyć drogą usługą i nie wszyscy mogą sobie na nią pozwolić, szczególnie kiedy konieczne jest odbycie kilkunastu sesji naświetleń. Na szczęście, na rynku pojawiła się tania i naprawdę skuteczna alternatywa w postaci niewielkiego, przenośnego i idealnego do zastosowania w domowych warunkach Rio Blue Light Teeth Whitening, który emituje dokładnie tę samą wiązkę niebieskiego światła, co zaawansowane technologicznie urządzenia znajdujące się w gabinetach dentystycznych. Niezwykle łatwy w użyciu, Rio Blue Light Teeth Whitening, przyniesie zadowalające efekty w niespełna tydzień od rozpoczęcia jego stosowania!

Czyszczenie zębów

Równie popularnym zabiegiem, jak samo wybielanie zębów, będzie ich czyszczenie, którego celem jest usunięcie wszelkiego rodzaju nieestetycznych przebarwień, osadów oraz kamienia nazębnego, powstających z powodu palenia tytoniu, spożywania nadmiernych ilości kawy, czy też czerwonego wina i mocniejszych alkoholi. Do najpopularniejszych metod oczyszczania zębów, nienaruszających jednocześnie szkliwa, zaliczamy zazwyczaj piaskowanie oraz scaling.

Piaskowanie polega na poddawaniu zębów działaniu strumienia wody pod bardzo wysokim ciśnieniem, naprzemiennie z drobinkami substancji ściernych. Takowe połączenie daje pewność, że nawet osad i przebarwienia w najbardziej niedostępnych miejscach zostaną skutecznie usunięte i trwale wyeliminowane.

Scaling jest natomiast zabiegiem stosowanym przede wszystkim w walce z kamieniem nazębnym. Do jego wykonania wykorzystywane jest urządzenie zwane scalerem ultradźwiękowym, które pod wpływem drgań fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości, doprowadza po prostu do odpadania kolejnych fragmentów zalegającego na zębach kamienia.

Korekcja kształtu zębów

Kiedy z zębów usunięto już wszelkiego rodzaju przebarwienia, plamy i osad, a ich kolor w pełni nas zadowala, przyszedł czas na skorygowanie niedoskonałości poszczególnych z nich i zadbanie o nadanie im odpowiedniego kształtu. W tym przypadku, stomatolodzy będą korzystali z naprawdę różnorodnych rozwiązań – mogą to być zarówno podbudowy do już istniejących zębów, licówki ceramiczne nakładane na kilka zębów jednocześnie, czy też materiały kompozytowe, dzięki którym każdemu z zębów można nadać praktycznie dowolny kształt. W przypadku kiedy dany ząb jest jednak naprawdę krzywy lub jego nadlewanie lub próba korekty, mogą nie przynieść długotrwałych efektów, wtedy zastępuje się go po prostu syntetycznym implantem – rozwiązanie to jest może i kosztowne, jednak bardzo wygodne i całkowicie odporne na jakiekolwiek uszkodzenia, czy też przebarwienia.

Zobacz ranking najlepszych Śródków do wybielania zębów