NawWbielanieZebow.com.pl

Ranking Skutecznych Produktów do Wybielania Zębów

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Szczerze o wybielaniu zębów

Śnieżnobiałe zęby to nie hollywoodzki wymysł to prawdziwy atut zdrowia i urody. A za piękny uśmiech kobiety nie jeden facet skoczyłby w ogień. Co więc zrobić, by śmiać się na biało? Możesz mieć uśmiech gwiazdy filmowej, jeśli tylko chcesz.

Metod na to, by mieć bielsze zęby, jest teraz naprawdę dużo. Oceń je, rozważ wady i zalety, potem wybierz sposób, który będzie dla ciebie najlepszy. Pamiętaj, że bez względu na to, na jaką metodę się zdecydujesz, zanim zabierzesz się za wybielanie zębów, najpierw musisz w gabinecie dentystycznym oczyścić je z osadu i kamienia. Wszelkie ubytki spowodowane próchnicą, czy mechanicznym uszkodzeniem warto wypełnić dopiero po kuracji wybielającej. Dentysta dobierze wówczas odpowiedni odcień wypełnień, bo biel bieli przecież nie równa. Jeśli masz wypełnienia w poprzednich zębach, musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami. Po intensywnym wybielaniu zębów, mogą one bardzo rzucać się w oczy i żeby efekt był naprawdę dobry, trzeba będzie je wymienić. Poza tym wybielające żele nie działają na zęby martwe, korony i licówki. W takich wypadkach lekarz doradzi ci najlepsza metodę postępowania

Samodzielnie w domu

Tę metodę zaleca się, gdy masz zdrowe zęby. Wystarczy regularnie myć zęby pastami wybielającymi. Zapobiegają one osadzaniu się kamienia nazębnego i wspomagają usuwanie zmian w kolorze. W domu możesz też stosować dostępne w aptekach bez recepty wybielające paski lub żele. Zawierają one substancje wybielające w stężeniach bezpiecznych ale takich, które działają rozjaśniająco. Preparaty nakłada się na zęby rano i wieczorem na 30 minut.

W gabinecie u dentysty

Profesjonalne wybielanie jest najskuteczniejsze, ale musisz liczyć się, niestety ze sporymi wydatkami. Stomatolodzy proponują kilka sposobów na uzyskanie bielszego odcienia bieli. Nakładki z żelem rozjaśniającym (na receptę) nakłada się na zęby codziennie na kilka godzin w nocy lub dwa razy w ciągu dnia. Żel zawiera nadtlenek mocznika w różnym stężeniu (o doborze stężenia decyduje grubość szkliwa i rodzaj przebarwień. Po tygodniu do dwóch, zęby stają się wyraźnie bielsze. Koszt 600 -1000 złotych za jeden łuk zębowy.

Żel plus laser i lampy to metoda błyskawiczna, daje efekt po jednej wizycie. Dentysta pokrywa zęby żelem z nadtlenkiem wodoru o wysokim stężeniu (nawet do 50%) a potem laserem lub lampą podgrzewa tę substancje, by przyspieszyć utlenianie przebarwień. Efekt? Po godzinnym zabiegu zęby są zdecydowanie bielsze. Minusem niestety jest duży koszt usługi, który się Ga czasem czterech tysięcy złotych, jak również to, że żeby mogą stać się nadwrażliwe. Nie poleca się tego zabiegu osobom, które mają wrażliwe szyjki zębowe.

Licówki są doskonałym (choć bardzo drogim) rozwiązaniem, gdy metody chemiczne nie przynoszą pożądanych rezultatów. Pociemniałe zęby lekarz pokrywa cieniutkimi, doskonale dopasowanymi do ich kształtu i wielkości nakładkami. Cena zabiegu jest jednak spora, ponieważ wynosi ok. 600 złotych za jedną licówkę na jeden ząb.

Okiem stomatologa

Ekspresowe bardzo intensywne rozjaśnianie zębów nie jest obojętne dla naszego organizmu. Może stać się przyczyną nadwrażliwości zębów. Najbezpieczniejszy i dający najtrwalsze rezultaty jest zabieg wybielania ich stopniowo – za pomocą żelowych nakładek do stosowania w domu, ale pod kontrola specjalisty. Trzeba też pamiętać, że żelami zawierającymi nadtlenki nie powinny wybielać zębów kobiety w ciąży i karmiące piersią alergicy uczuleni na nadtlenki i osoby z niewyleczonymi stanami zapalnymi jamy ustnej.

Zobacz ranking najlepszych Śródków do wybielania zębów