NawWbielanieZebow.com.pl

Ranking Skutecznych Produktów do Wybielania Zębów

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Wybielanie przy pomocy piaskowania zębów

Piaskowanie zębów jest zyskującym sobie coraz większą popularność zabiegiem kosmetycznym wykonywanym przez stomatologów, który pozwala na usunięcie przebarwień, kamienia oraz osadów tworzących się na powierzchni zębów, co pozwala w dużym stopniu podnieść ich estetykę i zwiększyć atrakcyjność naszego uśmiechu. Metoda ta zdobywa sobie szerokie grono sympatyków przede wszystkim dlatego, że pozwala usunąć przebarwienia nawet w najbardziej niedostępnych miejscach pojedynczych zębów i co więcej nie będzie powodowała żadnych dyskomfortów związanych z bólem. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć pokrótce jak wygląda zabieg piaskowania oraz czy przy jego pomocy możliwe jest wybielenie zębów. Zapraszamy do lektury!

Jak wygląda piaskowanie zębów?

Do piaskowania zębów, dentyści używali będą środków ściernych, rozpuszczonych w wodzie pod wysokim ciśnieniem, której strumień kierowany jest bezpośrednio do jamy ustnej i na zęby wymagające piaskowania. Chociaż sama nazwa zabiegu może sugerować, że podstawowym środkiem ściernym będzie w jego przypadku piasek, to tak naprawdę, stomatolodzy zazwyczaj sięgają po wodorowęglany sodu. Doświadczenie pokazuje bowiem, że to właśnie one najskuteczniej usuwają zbierający się na zębach osad, czy też niwelują podrażnienia, nie naruszając jednocześnie zbytnio struktury samego zęba oraz jego naturalnej ochrony, w postaci szkliwa. Jedna sesja piaskowania zębów trwa zazwyczaj około dwudziestu minut i praktycznie zaraz po jej zakończeniu, widoczne powinny być zadowalające efekty – nawet w przypadku bardzo zaawansowanych problemów z uzębieniem.

Kiedy zdecydować się na piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów, jako zabieg kosmetyczny, może być wykonywane stricte profilaktycznie co pół roku, w celu zapewnienia sobie ładnego i atrakcyjnego uśmiechu lub w przypadku, kiedy naprawdę borykamy się z problemem znacznych przebarwień szkliwa, gromadzącego się nadmiernie osadu, czy też kamienia nazębnego. W takim przypadku, zabiegi powinno stosować się tak długo, aż problem nie zostanie rozwiązany – jako, że piaskowanie nie narusza wewnętrznej struktury zęba, nie występują żadne przeciwwskazania co do nadmiernego korzystania z tej formy usług dentystycznych.

W przypadku osób posiadających bardzo wrażliwe dziąsła, zbyt intensywne piaskowanie, może doprowadzić do ich znacznego i poważnego podrażnienia. Z tego też powodu, na zabieg oczyszczania zębów poprzez piaskowanie, najlepiej zdecydować się jak najwcześniej, od razu kiedy zobaczymy pierwsze oznaki występowania przebarwień.

Piaskowanie, a wybielanie zębów

Chociaż wydawać by się mogło, że piaskowanie zębów automatycznie wpływa także na wybielenie szkliwa, to tak naprawdę są to dwa, całkowicie oddzielne aspekty. Usunięcie przebarwień oraz plam z powierzchni zębów przy pomocy piaskowania, da oczywiście efekt optyczny w postaci jaśniejszego i bielszego uśmiechu, nie pozwoli jednak na zdecydowane wybielenie zębów o kilka stopni.

Samo piaskowanie nie będzie miało więc bezpośredniego wpływu na wybielanie zębów, będzie jednak zabiegiem często stosowanym jako forma przygotowawcza do dalszych działań. W momencie kiedy Twoje zęby są dokładnie oczyszczone i udało się skutecznie z nich wyeliminować kamień, przebarwienia oraz osady, będą o wiele bardziej podatne na rozjaśnianie oraz wybielanie.

Jak wybielać zęby po piaskowaniu?

Jako, że po piaskowaniu chłonność zębów oraz ich podatność na przebarwienia zwiększa się nawet kilkukrotnie, to chcąc jednocześnie wybielić je, powinniśmy zrezygnować z przeznaczonych do tego past, czy też innych środków kosmetycznych, gdyż mogą one uszkodzić strukturę zęba. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku, jest niezaprzeczalnie wybielanie laserowe. Zdajemy sobie sprawę, że jest to zabieg niezwykle kosztowny, z tego też powodu chcielibyśmy zaproponować Ci alternatywę w postaci praktycznego i niezwykle poręcznego Rio Blue Light Teeth Whitening. To niewielkie urządzenie, przynosi dokładnie takie same efekty jak seria zabiegów w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym i co ważniejsze, będzie całkowicie bezpieczne dla Twoich zębów!

Zobacz ranking najlepszych Śródków do wybielania zębów